Ceļošana 2021. gadā – kāda tā ir šobrīd

Daudzi cerēja, ka šoruden un ziemā pandēmija izzudīs un ceļojums uz Eiropu atkal būs pilnībā atvērts. Bet delta variants ir ieviesis korekcijas, un visā kontinentā ir ieviesti jauni ceļošanas ierobežojumi un piesardzība. Pārmaiņas atkal ir neizbēgamas. Tagad, kad Eiropas Savienība ir svītrojusi ASV no savu drošo valstu saraksta, cilvēki ar Eiropas ceļojumu plāniem patiešām domā, ko darīt. Tāpēc turpinājumā par ceļošana 2021. gadā – kāda tā ir šobrīd un kas ir jāņem vērā.

Ceļošana 2021. gadā

Joprojām katras Eiropas valsts ziņā ir izlemt, kā pārvaldīt ceļojumus no ASV. Atkarībā no jūsu mērķa galamērķa jūsu ceļojuma plāni, iespējams, nav jāmaina.

Līdz šim tikai Zviedrija un Bulgārija ir pilnībā aizliegušas visus ASV tūristus. Bet citas valstis, tostarp Nīderlande, ir ieviesušas obligātas karantīnas pat vakcinētiem ASV ceļotājiem.

No otras puses, Portugāle paziņoja, ka tā „būs atvērta ceļotājiem no Amerikas Savienotajām Valstīm, neskatoties uz ES paziņojumu”, sveicot apmeklētājus, kuri uzrāda pierādījumus par negatīvu COVID-19 testu. Visizplatītākā atbilde no populāriem galamērķiem, piemēram, Anglijas, Itālijas, Islandes un Vācijas, ir bijusi atļaut ieceļot tikai tiem ASV ceļotājiem, kuri ir vakcinēti, un uzrāda neseno negatīvo COVID testu. Vienlaikus pieprasot karantīnu tiem, kas to nedara.

Ņemot vērā, ka COVID situācija turpinās mainīties, tāpat kā prasības ceļošanai, šeit ir daži padomi par to, kas jums jāzina par ceļošanu uz Eiropu nākamajos mēnešos un kā to labāk plānot.

Eiropas situācija COVID – un noteikumi apmeklētājiem – turpinās mainīties

Pamatojoties uz neseno globālo COVID gadījumu skaita pieaugumu, Slimību kontroles un profilakses centru pandēmijas pamatnostādnes par konkrētu valstu drošību dažkārt katru nedēļu mainās, pat līdz galējībām. Piemēram, jūlija beigās Islandi ierindoja kā zemu risku (1. līmenis), bet līdz augusta vidum to bija paaugstinājis līdz augstākajam riska līmenim (4. līmenis, kas nozīmē “izvairīties no ceļojuma”). Tas, kas šobrīd šķiet drošs, var tikt uzskatīts par riskantu, kad sāksies jūsu ceļojums.

Ņemiet vērā arī to, ka, ņemot vērā joprojām augsto Covid-19 gadījumu skaitu ASV, Eiropas valstis jebkurā laikā var aizliegt vai vēl vairāk ierobežot ieceļojošos ASV ceļotājus. Piemēram, 4. septembrī Dānija paziņoja, ka atsakās iebraukt nevakcinētiem apmeklētājiem no ASV (tikai ar dažiem izņēmumiem).

Ko jūs varat darīt? Rezervējiet ceļojumus, ņemot vērā elastību. Apsveriet rezerves plānus, kas ļaus mainīt mērķa valsti, ja ierobežojumi palielināsies. Meklējiet lidmašīnas biļetes bez maksas par izmaiņām, izpētiet atcelšanas politiku viesnīcās un plānojiet maršrutus ar iespējām pavadīt vairāk laika ārpus telpām, ja iekštelpu atrakcijas ir ierobežotas. Vakcinācija gandrīz visos gadījumos uzlabos jūsu ceļošanas iespējas.

Jūs saskarsieties ar noteikumu visā Eiropā

Prasības apmeklētājiem ieceļošanai un ceļošanai var būt atšķirīgas atkarībā no atsevišķas valsts, valsts reģiona, aviosabiedrības, viesnīcas vai sabiedriskās telpas. Tas ir mulsinoši pat ekspertiem. Amrei Gold, Vācijas Nacionālā tūrisma biroja pārstāve, par savu valsti saka: “Tā kā katra no mūsu 16 federālajām zemēm var izpildīt savus noteikumus, dažkārt pat mums ir grūti izsekot jaunākajai situācijai.”

Ekonomisko konsultāciju firma Global Data ir ziņojusi, ka vairāk nekā puse aptaujāto potenciālo ceļotāju tiek atturēti no ceļojumiem “sadrumstalotu noteikumu un savstarpēju vienošanos trūkuma dēļ (starp valstīm). Ceļotāji ir neizpratnē par to, kā nodrošināt savu vakcinācijas statusu ar dažādiem noteikumiem dažādos galamērķos… iespējams, apspiežot starptautisko pieprasījumu. ”

Ko jūs varat darīt? Rūpīgi izpētiet jaunākās prasības no galamērķa, kā arī aviosabiedrības, tūrisma uzņēmuma un naktsmītnes. Līdzi jāņem vairāki digitālās un drukātās dokumentācijas komplekti par vakcinācijas statusu un testēšanas rezultātiem. Dažos galamērķos pirms ierašanās ir jāievada šī informācija tiešsaistē. Francija nesen sāka pieprasīt veselības apliecību, kas apliecina vakcināciju vai negatīvu koronavīrusa testu, lai iekļūtu iekštelpās, izmantojot sistēmu ārvalstu tūristiem. Eiropas tūroperators Intrepid Travel nesen sāka pieprasīt, lai visi viņu viesi (un ceļveži) būtu pilnībā vakcinēti. Citas valstis, pilsētas vai apskates vietas var sekot līdzīgām programmām.

Ņemot vērā dažādus noteikumus, apsveriet iespēju ierobežot ceļojuma ģeogrāfisko apjomu. Tas atvieglos plānošanu un ceļošanu, jo 2021. gads, iespējams, nav īstais laiks 8 valstu septiņu dienu lielajai tūrei. Izpētiet “lēno ceļojumu” atvaļinājuma iespējas vienā vietā, piemēram, vienas dienas pastaigu un riteņbraukšanas braucienus no lauku mājas. “Es noteikti ierobežotu ceļošanu ne vairāk kā uz vienu vai divām valstīm,” saka Brigitte Armanda, galamērķa pārvaldības uzņēmuma “Eurobound” prezidente, “ja valsts pēkšņi nolemj noteikt jaunus ceļošanas ierobežojumus.”