Avio reisa kavēšanās – kā atgūt naudu

Avio reisa kavēšanās

Kādos gadījumos jums ir tiesības uz avio lidojuma kompensāciju? Sākotnējās biļetes finansiāla kompensācija vai atmaksa. Šīs ir iespējas, kādas aviosabiedrībai ir, ja jūs sastopaties ar ilgu lidojuma kavēšanos, atcelšanu vai kad jums tiek liegta iekāpšana. Regula 261/2004 nosaka, kādos gadījumos aviosabiedrībai jums vajadzētu piedāvāt kādu no šīm iespējām.

Avio reiss kavējas – ko darīt?

Regula (EK) Nr. 261/2004 izveidoja Eiropas Parlaments un Komisija, lai labāk aizsargātu aviopasažierus. Šajā regulā ir paskaidrots, kas aviosabiedrībām būtu jādara un uz ko klienti ir tiesīgi, ja viņiem kavējas lidojuma kavēšanās, reisa atcelšana vai iekāpšanas atteikums. Diemžēl, neraugoties uz šo noteikumu un vadlīniju izveidi, joprojām ir ļoti grūti saņemt kompensāciju vai lidojuma kompensāciju no aviosabiedrības. Šajā rakstā galvenā uzmanība tiks pievērsta lidojumu kompensācijām. Ja vēlaties uzzināt vairāk par kompensācijas saņemšanu no aviosabiedrības, lūdzu, skatiet mūsu rakstus par lidojumu kavēšanos, reisa atcelšanu un iekāpšanas atteikumu.

Lidojuma kompensācija

Tātad, kad jums ir tiesības saņemt lidojuma kompensāciju? Zemāk redzamais raksts palīdzēs jums noteikt, vai jums varētu būt tiesības saņemt atmaksu, uzskaitot gadījumus, kad jums nebūtu tiesības.

Kad aviokompānija piešķir jums atlīdzību, viņiem tas jādara septiņu dienu laikā, un viņiem ir jāatlīdzina visas jūsu biļetes izmaksas. Tā būtu pilna cena, par kuru jūs iegādājāties biļeti, par neizpildīto brauciena daļu vai daļām, kā arī par jau veikto daļu vai daļām, ja lidojumam vairs nav nekāda mērķa saistībā ar pasažiera sākotnējo ceļojuma plānu, kopā ar attiecīgā gadījumā atgriešanās lidojumu uz pirmo izlidošanas punktu, cik drīz vien iespējams. Vai arī viņiem jums jāpiedāvā maršruta maiņa.

Jums nebūs tiesību saņemt kompensāciju šādos gadījumos

Jūs tika informēts par atcelšanu vai aizkavēšanos vismaz divas nedēļas pirms paredzētā izlidošanas laika: ja vien tas tiek paziņots vismaz divas nedēļas iepriekš, aviosabiedrības var brīvi mainīt lidojumu grafikus pēc vēlēšanās. Par atcelšanu vai kavēšanos tika paziņots no divām nedēļām līdz septiņām dienām pirms paredzētā izlidošanas laika, un jūsu jaunais izbraukšanas laiks ir ne vairāk kā divas stundas pirms paredzētā laika, un jūsu jaunais ierašanās laiks galapunktā ir ne vairāk kā četras stundas vēlāk nekā plānotais ierašanās laiks. Ja aviokompānija jūs informēja mazāk nekā septiņas dienas pirms paredzētā izlidošanas laika un jūsu jaunais izlidošanas laiks ir ne vairāk kā stundu pirms paredzētā izlidošanas laika, un jūsu jaunais ierašanās laiks ir ne vairāk kā divas stundas vēlāk nekā plānotais ierašanās laiks .

Ja vēlaties uzzināt, vai jums ir tiesības saņemt finansiālu kompensāciju no aviosabiedrības, pārbaudiet savu lidojumu un uzziniet. Iesniedzot lidojuma datus mūsu lidojuma kalkulatorā, jums parādīs, vai jūsu lidojums varētu jums pretendēt uz kompensāciju saskaņā ar regulu. Tad mēs varam jums palīdzēt pieprasīt šo naudu no aviosabiedrības.