Zini savas tiesības – tas ir ļoti svarīgi

Iespējams, pasaulē cilvēki dalās divās daļās. Vieni cenšas ar visu paši tikt galā – dalās ar citiem labajā, bet to sliktu cenšas nedaudz paslēpt un tikt ar visu galā citus neiesaistot. Šie cilvēki nevēlas citus apgrūtināt ar savām problēmām vai gluži vienkārši nevēlas, lai kāds cits uzzinātu par viņa neveiksmi. Tas ir tīri cilvēki saprotams. Jo tā mēs daļa cilvēku esam iekārtoti. Un tad ir otra daļa cilvēku, kas vienmēr un visos gadījumos zina savas tiesības un cenšas panākt pēc iespējas lielāku labumu sev. Arī diezgan saprotoši un loģiski. Jo mēs taču esam cilvēki. Tāpēc – zini savas tiesības.

Zini savas tiesības un pienākumus

Mēs jau ievadā pieskārāmies tēmai – cilvēki, kas cenšas visu darīt paši un otri, kas vēlas lūgt palīdzību no citiem. Tad nu šie otri ļoti bieži ir nabadzīgāki par pirmajiem. Gluži vienkārši viņi ir pieraduši lūgt un zina, ka būs cilvēki, kas atsauksies. Šiem cilvēkiem nav vajadzība strādāt. Viņi ir slinki un mēģina panākt labumu sev uz citu cilvēku rēķina. Tā nu šajā pusē ir iekārtots. Bet ne par to šajā reizē mūsu stāsts. Mēs gribam savā blogā pastāstīt par to, ka cilvēkiem ir jāzina savas tiesības un, protams, arī pienākumi. Šī otrā cilvēku grupa bieži vien ļoti labi zina pirmo priekšnoteikumu (savas tiesības), bet jau mazāk otru – pienākumus. Bet ir viens bet. Tomēr mums katram vajadzētu zināt savas tiesības. Tas var būt ļoti izšķirīgi un svarīgi dažādās situācijās. Tad nu par tām situācijām turpinājumā.

Plašāk par tiesībām

Lasot šo rakstu, jums var šķist – par kādām gan tiesībām mēs te runājām… Bet patiesībā tiesības ir daudz un dažādas. Viens labs piemērs, ar kuru noteikti saskārušies daudzi. Esiet lidojuši? Tad ziniet, kad lidmašīnas mēs kavēties dažādu apstākļu dēļ. No tā ciešat jūs – pasažieris jeb klients. Sasniedzot noteiktu kavēto stundu skaitu, jūs variet prasīt aviokompānijai kompensāciju par nodarīto. Jo šīs pāris stundas var būt ļoti svarīgas – nākamais reiss, svarīga biznesa tikšanās vai jebkas cits. Tā kā noteikti pievērsiet uzmanību un mēģiniet saņemt kompensāciju. Jo aviokompānijas jau nenāks pie jums un neteiks – jums pienākas kompensācija. Un daudz dažādu gadījumu. Ārsta rīcība, kaimiņu rīcība un citi gadījumi. Par to visu mēs noteikti pastāstīsim savos turpmākajos bloga rakstos. Uz tikšanos!